Profesija: maniakāls bitenieks
Mājas lapa: http://www.dravnieks.lv

Par medu, bitēm un NE TIKAI...
Žurnāli, kurus lasu es:

Arhīvs
Jūnijs, 2021
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Publicēts 23. novembrī, 2008. Autors: Ainars.
Jau neilgu laiku lasītāko ierakstu galvgaļa ( varbūt šāds varētu būt vārda „tops” latviskojums J ) pirmajā vietā ir pagājušā gada ieraksts „Ziemassvētku dāvanas”. Tas liecina, ka Ziemassvētku dāvanu tematika jau ir aktuāla.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 6. novembrī, 2008. Autors: Ainars.
“Viss notiek, kā tam jānotiek, neatkarīgi no mūsu gribas, bet brīvība ir mūsu attieksmē pret notiekošo.” (no LTV1 raidījuma “Viss Notiek” ievadvārdiem) Kā jau reiz esmu pieminējis, jo ilgāks laiks paiet kopš notikumiem, jo vairāk tie apaug ar sūnām, jo grūtāk tās nokasīt.:)
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 23. oktobrī, 2008. Autors: Ainars.
Mēs ceļojam nevis tāpēc, lai kur nokļūtu, bet lai ceļotu” (J.V.Gēte) Šis ceļojums, ekskursija, pārgājiens, lai arī kā to sauktu notika septembrī, pirms mēneša un ir ne visai aktuāls notikums. Un tomēr varbūt aktuāls, jo ik pa brīdim atceros šo 3 stundu atvaļinājuma ceļojumu, vai pareizāk sakot, atsevišķus tā momentus. Fotogrāfijas arī ir un ja tās netiks ieliktas vienā vietā (dienasgrāmatas ierakstā), tad noklīdīs aizmirstībā datora cietā diska labirintos.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 7. oktobrī, 2008. Autors: Ainars.
“Kvalitāte ir svarīgāka par kvantitāti” (Seneka (apm. 4 pirms Kristus -65g. pēc Kristus), romiešu politiķis, rakstnieks un filozofs) Seneka noteikti bija nopietns vīrs un viņa apmēram 2000 gadus vecais teiciens ir aktuāls joprojām. Arī šis ieraksts ir aktuāls un nopietns, neskatoties uz nenopietno ievadu:)
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 25. septembrī, 2008. Autors: Ainars.
“No bitēm neko nevar zināt” (pirmais biškopības teorētiķis Vinnijs Pūks) Varbūt ne pirmais, bija arī Aristotelis & Co. Nezinu vai citāts no Milna ir precīzs, bet šis teiciens ir folklorizējies un noteikti ir viens no biežāk lietotajiem klasiķu citātiem ikdienas sarunās.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 28. augustā, 2008. Autors: Ainars.
Gruzijā DUSā uzraksts “Benzina sovsem ņet” (tā kā anekdote no padomju laikiem, tad uzraksts krieviski). Apstājas viens autobraucējs un jautā DUS darbiniekam :”Kāpēc tāds uzraksts? Varēji uzlikt vienkārši-” “Benzina ņet”. “Uzliku jau”,atbild darbinieks, “bet tad katrs otrais apstājas un jautā “A što, sovsem, sovsem ņet??? ” (veca, laba gruzīnu anekdote)
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 14. augustā, 2008. Autors: Ainars.
“Rudens ir ziemas pavasaris” (Tulūzas Lotreks, 1864-1901) Laikam ir banāli teikt, ka laiks skrien ātri. Nezin vai arī 19.gadsimtā cilvēki tā runāja. Un tomēr… tikko vēl ziedēja plūmes un ceriņi, bet tagad daba sāk pietauvoties rudens ostā un laikas liekas, ka vasara bija tikai mirklis. Vēl gan nebūtu pieklājīgi runāt par vasaru pagātnes formā.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 28. jūlijā, 2008. Autors: Ainars.
“Ja nebūtu laika apstākļu, būt daudz mazāk par ko runāt” (Francis Šmidbergers) Ne rudens, ne ziema vairs nav aiz kalniem. Atkāpei sena padomju laika anekdote no armēņu radio arhīviem. “Armēņu radio jautā:”Kas ir tuvāk- Gruzija vai komunisms”. Atbilde -komunisms, jo komunisms vairs nav aiz kalniem, bet Gruzija ir aiz kalniem”. :) Ja anekdotes ar čukčām vēl aizvien tiek stāstītas (lai arī daudzas transformējušās par igauņu anekdotēm http://dravnieks.lv/2007/10/03/putnu-verosana-igauni-un-zila-govs/ ….. un ,starp citu, igauņiem pirmie Dziesmusvētki bijuši 1870.gadā :)), tad liekas armēņu radio anekdošu sērija pēdējā laikā nav ne lasīta, ne dzirdēta. Būs jāpakrata gūglis, varbūt kāda laba un jauna (labi aizmirsta vecā) izkritīs
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 17. jūlijā, 2008. Autors: Ainars.
“Mīts ir viena no patiesības versijām” (no humora skaidrojošās vārdnīcas) Sākoties jaunā medus tirdzniecības sezonai, sanāk vairāk sarunāties par medu. Tas kurš atradis ceļu pie dravnieka visbiežāk jau ir izglītots pircējs, kurš nonācis pie atziņas, ka medus nav tikai medus. Tomēr vēljoprojām eksistē daudzi mīti un mītiņi :) par šo unikālo produktu, ja par mītiem var dēvēt arī nepareizus priekšstatus.
Lasīt visu rakstu...
Publicēts 26. jūnijā, 2008. Autors: Ainars.
“Līgo saule, līgo bite Pa lielo tīrumiņu Saule ziedus kaltēdama Bite ziedus lasīdama” (latvju daina) Jāņu diena pagājusi un diena iet atkal pretī nākamajam pavasarim. Šogad gan attaisnojās teiciens -”līst kā pa Jāņiem”. Līgo vakarā bija patīkami silts, toties vējains -Jāņu ugunskurs par svaiga gaisa (skābekļa) pievadi sūdzēties nevarēja. Toties Jāņu dienā lija un sāka līt tieši brīdī, kad atvēru stropu, lai liktu nukleusos gatavās māšu kanniņas. Nu labi, būsim precīzi, ne tieši tajā brīdī, bet kādas 20 sekundes pirms tam. Bilde par to vēlāk, tagad dienas ieraksta nosaukuma paskaidrojums ar ilustrācijām.
Lasīt visu rakstu...